Dogajanje v šolski knjižnici

Od septembra do novembra je bilo veliko dogodkov v šolski knjižnici. Z njimi smo obeležili Nacionalni mesec skupnega branja in pa oktober, mednarodni mesec šolskih knjižnic.

Z učenci matične in podružnične šole smo kar šestkrat brali na bralnih plažah. Branje je bilo medgeneracijsko, saj so brale učiteljice in  učenci so poslušali predvsem pa so starejši učenci brali mlajšim ali pa obratno.

Prvošolci so prvikrat obiskali knjižnico in dobili nekaj osnovnih navodil za uporabo,  od knjižničarke so v dar prejeli knjižne kazalke.  Od Društva Bralna značka in ZPM Slovenije pa so tudi letos v dar prejeli slikanico Hiša selivka.

Zadnji teden v oktobru smo pripravili pravljično uro s poustvarjalnimi delavnicami za učence 1. in 2. razreda, ki se bo odslej dogajala vsak mesec.  Naslov 1. knjige je bil Kako objeti ježa in učenci so potem izdelali jesenskega ježa iz naravnih materialov.

Kakšno je bilo vzdušje ob branju pa lahko vidite na slikovnih utrinkih na tej povezavi.

Knjižničarka: Jožica Alt