Pravila za vožnjo s šolskim avtobusom

Do vožnje s šolskim avtobusom so upravičeni učenci, ki so od šole oddaljeni več kot 4 km. Ker je v letošnjem šolskem letu na prvi šolski vožnji  upravičenih vozačev več, kot jih sme na avtobus, smo sprejeli Pravila za vožnjo s šolskim avtobusom.

Kljub temu, da nekateri učenci niso upravičeni do vožnje s šolskim avtobusom, lahko gredo na drugo vožnjo ob 14.40 tudi učenci, ki so od šole oddaljeni manj kot 4 km.

1. Pravico do prevoza s šolskim avtobusom imajo učenci, katerih bivališče je več kot 4 kilometre oddaljeno od šole. Ti učenci gredo domov s prvo vožnjo z odhodom iz Velike Nedelje ob 13.50, oziroma ob 13.00 ob petkih. Če imajo pouk dalj časa, gredo na drugo vožnjo ob 14.40. Učenci, ki končajo s poukom pred 13.45, počakajo na avtobus pri varstvu vozačev

1. V primeru, da je preveč vozačev za prvo vožnjo, počakajo na drugo vožnjo učenci po sledečem razporedu:

Ponedeljek: 6. a

Torek: 6. b

Sreda: 7. a

Četrtek: 7. b

Petek: 8. a

1. Na drugo vožnjo ob 14.40 lahko gredo drugi vozači, ki to želijo. Na drugo vožnjo počakajo pri varstvu vozačev.

Stanislav Bezjak, ravnatelj OŠ Velika Nedelja