V šolski knjižnici smo v decembru pripravili več dejavnosti. Najprej smo se družili na bralni čajanki za zaposlene.

Ob 3. decembru smo pripravili radijsko oddajo, kjer so učenci recitirali Prešernovo pesem Povodni mož oz. njeno moderno verzijo z naslovom Urška, ki jo je napisal Andrej Rozman Roza. V sklopu te oddaje smo zastavili vprašanja za nagradni knjižnični kviz in učenci po posameznih triadah so lahko s svojimi odgovori sodelovali v žrebanju.

Izžrebanci so bili:

1. triada: Anže Plohl 3.a
  2. triada: Simon Bezjak 6.b
  3. triada: Gaja Kocjančič 7.a

Na podružnici Podgorci:

1. triada: Martin Vesenjak 1.b
  2. triada: Anže Plohl  5.b

Nagrajencem seveda čestitamo.

Knjižnica je organizirala tudi Zimsko branje pod drevesom v šolski knjižnici in sicer 12. decembra na podružnici Podgorci in 14. in 15. decembra na matični šoli. Odziv učencev je bil zelo dober in upamo, da smo s tem vsaj pri nekaterih vzpodbudili bralno navdušenje.

Nekaj slikovnih utrinkov na naslednji povezavi.