Na naši šoli se vsako šolsko leto učenci 9. razreda vključijo v pripravo na zgodovinsko tekmovanje, kjer dosegajo izjemne rezultate.  V zadnjih osmih letih so tri učenke naše šole dosegle zlato priznanje in tri učenke  srebrno priznanje na državnem tekmovanju.  Lahko smo ponosni, da smo na našem širšem območju ena redkih šol, ki ima  toliko najvišjih priznanj na tekmovanju iz znanja zgodovine, ki ga organizira Zavod za šolstvo RS.

Letos je bila tema tekmovanja OD ŽELEZNE DOBE DO PRIHODA RIMLJANOV NA SLOVENSKA TLA.  Skupaj z mentorico, učiteljico Gordano Črnivec, smo se temeljito pripravili in se najprej pomerili na šolskem tekmovanju, na katerem so dosegli BRONASTA PRIZNANJA:

Janja Arnuga, Ana Lina Kaučič, Bella Munda in Lori Trofenik.

NA DRŽAVNO RAVEN SE JE UVRSTILA LORI TROFENIK, KI JE IZMED 220 TEKMOVALCEV IZ CELE SLOVENIJE DOSEGLA 40 TOČK OD 44 MOŽNIH IN SI PRIDOBILA ZLATO PRIZNANJE.

Čestitamo!

Lori Trofenik

(Skupno 390 obiskov, današnjih obiskov 1)