V začetku decembra je naša šola dobila zelo zanimivo ponudbo s strani CŠOD Štrk – vabilo k sodelovanju v projektu Ramon SpaceLab. Na kratko to pomeni: sodelovanje med slovenskimi in izraelskimi učenci na področju raziskovanja in spoznavanja vesolja.

In ker nas je na šoli nekaj velikih navdušencev nad astronomijo, ekipe učencev, ki so pripravljeni svoj prosti čas posvetiti izzivom s področja vesolja, ni bilo težko zbrati. Še več, zbralo se nas je dovolj kar za dve šolski ekipi.

Verjamemo, da imate zelo veliko vprašanj. Tudi mi smo jih imeli.

Sodelujemo v Misiji Clark. In izziv, ki nam je bil postavljen?

Izdelati Rube Goldberg-ov stroj. Na daljavo.

Danes ob 14.00 nas čaka prvo izmed dveh zaključnih srečanj. Srečamo se z vsemi slovenskimi šolami, ki so sodelovale v tem projektu, da predstavimo vsak svojo verzijo stroja. V ponedeljek ob 9.00 se odpravljamo na mednarodno konferenco v Izraelu. Z velikimi pričakovanji, pa čeprav le preko zooma.

In naša stroja Rube Goldberga? Oba videa sta že v Izraelu, kjer ju pregleduje in ocenjuje strokovna komisija.

Odločili smo se, da vam ju predstavimo po končani mednarodni konferenci. Do takrat stiskajte pesti za nas!

Če vas zanima več, ne pozabite prebrati celotnega članka v ponedeljek!

Za pokušino pa prilagamo dva kratka izseka našega dela.

Učiteljica Saša Skok in ekipi Velikonedeljski amigosi ter Plavajoči špageti