»KULTURNI« TEDEN OTROKA

 

Kulturno ustvarjanje učencev je eno izmed prioritetnih področij naše šole. Zaradi preprečevanja širjenja Corona virusa so mnoga gledališča na spletu odprla svoje predstave, zato vam v letošnjem tednu otroka ponujamo dve predstavi Slovenskega ljudskega gledališča Celje. Vabimo vas, da si ju ogledate.

Mlajšim učencem ponujamo:

SVETLANA MAKAROVIČ: KOSOVIRJA NA LETEČI ŽLICI

Dostopno na: https://youtu.be/ntpuhv8tshw

Za starejše pa predlagamo:

ASTRID LINDGREN: ERAZEM IN POTEPUH

Dostopno na: https://youtu.be/SoBJD6RxGhQ

 

KULTURNO USTVARJANJE NA OŠ VELIKA NEDELJA

V preteklem šolskem letu smo v okviru gledališkega ustvarjanja na naši šoli pripravljali dve predstavi, ki smo ju želeli na kulturnem večeru javnosti predstaviti v mesecu marcu 2020. Vendar smo zaradi epidemije Covid19 morali prireditev odpovedati. Kasneje ni bilo več priložnosti, da bi predstavi, ki sta bili popolnoma dodelani, odigrali za publiko. Zato vam ob tednu otroka ponujamo nekaj foto utrinkov iz vaj in generalke.

Starejša gledališka skupina OŠ Velika Nedelja je pripravila predstavo Kim Komljanec z naslovom Kraljična na zrnu graha. Gledališki list z vlogami učencev najdete tukaj: KRALJIČNA NA ZRNU GRAHA

Mlajša gledališka skupina, v kateri sodelujejo učenci od 4. do 6. razreda, je pripravila prestavo Romane Ercegović z naslovom Vedno te ima nekdo rad.  Zgodba pripoveduje o ljubezni … o izgubljeni in najdeni bližini med starši in otroki ter o sočutju do sebe, kar sovpada z letošnjo temo tedna otroka – »ODGOVOR JE POGOVOR«.  Gledališki list z vlogami učencev najdete tukaj: VEDNO TE IMA NEKDO RAD

 

Nekaj foto utrinkov z vaj:

Predstava VEDNO TE IMA NEKDO RAD

Predstava KRALJIČNA NA ZRNU GRAHA

 

 

Operacija »BUILDING BRIDGES« - krajša in daljša gostovanja visokošolskih učiteljev na AMEU v letih 2016 – 2018 - Alma Mater Europaea

Naložbo delno sofinancira Evropski socialni sklad in Ministrstvo za izobraževanje znanost in šport.

(Skupno 308 obiskov, današnjih obiskov 1)